Gyógynövények termesztése a gyógynövényspirálban – praktikus és látványos egyszerre! Egyre nagyobb népszerűségnek örvend a háromdimenziós ágyás, amely a legkiválóbb feltételeket kínálja a legkülönfélébb fűszernövények egyidejű termesztésére a kert legkisebb helyén is.
A gyógynövényspirál megfelelő élőhelyet kínál a legkülönfélébb napfény- és hőigényű gyógynövények számára, valamint a talaj tápanyagtartalma és nedvességtartalma iránt. Ugyanakkor évelőágyként gyönyörködteti a szemet. A gyógynövényspirál felépítése után évekig használható.
Hogyan töltsük fel a gyógynövényspirált:
Tipp: Az építés vagy a feltöltés után várjon legalább 14 napot az ültetés megkezdésével, ha a talaj még megülepszik, egyszerűen töltse fel újra.
Mivel a gyógynövényspirál a víz feltöltése és elvezetése miatt különböző zónákra van osztva, a gyógynövényeket is utólag kell elültetni:
Az öntözés szükség szerint történik. Figyelembe kell venni, hogy a növényi szubsztrátum nedvességtartalmának felülről lefelé kell növekednie . A növényeket rendszeresen ellenőrizni kell rovarfertőzés és betegségek szempontjából.
A műtrágyázást nagyon takarékosan kell végezni tartós szerves trágyával , például szarvforgáccsal vagy érett komposzttalajjal. Fontos megjegyezni, hogy a gyógynövényspirálban a tápanyagigény felülről lefelé növekszik. Az öntözés csalánból, rózsafűből, zsurlóból vagy pitypangból készült gyógynövénylevesekkel is javasolt .
A különböző vadon élő és termesztett gyógynövények keverékéből készült főzet bevált, mert erősíti a növényeket és ellenállóbbá teszi őket a betegségekkel szemben.
Rendszeres metszést kell végezni, különösen a kifakult fűszernövények esetében, ha nem kívánunk magokat .